T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

  


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler

 Esenler'de Trabzon'luların Buluşması
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.


    03 Mart 2012 Pazar günü Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümü nedeniyle Esenler Dörtyol Meydanı’nda Esenler Belediyesi ve Trabzonlular Derneği’nin düzenlediği “Karalahana, Mısır Ekmeği ve Horon Şöleni” gerçekleştirildi.

    Şölene İlçemiz Kaymakamı Sayın Nazım MADENOĞLU başta olmak üzere; AK Parti Milletvekilleri Sayın Osman Aşkın BAK ile Sayın Oktay SARAL, CHP Grup Başkan Vekili Sayın Akif Hamza ÇEBİ, MHP Milletvekili Sayın Celal ADAN, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik GÖKSU, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Sayın Av. Umut ÖZKAN, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Dr. Zülküf ATILGAN, Esenler Trabzon Derneği Başkanı Sayın Zeki YILMAZ, siyasi, idari, sanat, spor ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

      Törende birer konuşma yapan Kaymakamımız Nazım MADENOĞLU, AK Parti Milletvekilleri Osman Aşkın BAK ile Oktay SARAL, Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik GÖKSU, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza ÇEBİ,  MHP Milletvekili Celal ADAN, Esenler Trabzon Derneği Başkanı Zeki YILMAZ; günün anlam ve önemini belirmişler, bu güzel programda emeği geçenlere teşekkür ederek birlikteliklerin kardeşlik, birlik ve beraberlik için ne kadar anlamlı olduğunun üzerinde durmuşlardır.

     Trabzonlu yöresel sanatçıların verdikleri konserlerle devam eden şenlikte, yüzlerce Trabzonlu hep birlikte horon tepti ve halay çekti. Ayrıca davetlilere 2 ton karalâhana ile özel fırınlarda hazırlanan 3 ton mısır ekmeği ikram edildi.
Bu içerik toplam 847.056 kez gösterildi, Site toplam 1.447.385 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 238 kişi geziyor.Esenler Kaymakamlığı - Adres: Menderes Mah. Çinçin Dere Cad. No: 151 Esenler / İSTANBUL
E-posta: esenler@istanbul.gov.tr - Tel: 0212 647 38 10 - Faks: 0212 647 38 11